بسم الله الرّحمن الرّحیم

الحمدلله علی المعرفة و الهدی والصّلاةُ علی نور الحقیقة و شمس الضّحی

والسّلامُ علی مَنار الطّریقة و بدرِ الدّجی و آلِهما عیونِ الشّریعة و کُهوفِ

التُّقی سیّما الباب الأدنی وَ الوزن الأوفی و الحجّة العظمی و العروة الوثقی؛

بقیّة الله فی الأرض و خلیفته فیها

اللّهمَّ صَلِّ علیه و آبائه و أبنائه و حججه الّذین احتَجَّ بهم عَلی سائر الوری

و اللّعنةُ الدّائمة علی أعدائه و أعدائهم شرَّ الوری

 

 

 

شیوه ثبت نام و قوانین »دورِ همخوانی اصول کافی»

  • این دوره فقط یکبار برگزار می شود و دیگر تکرار و تجدید نمی شود.
  • برای ثبت نام در این دوره تنها کافیست در کانال تلگرام عضو شده و یا در سایت ثبت نام نمایید.
  • با توجه به راه اندازی سایت، میتوانید در هر زمان دوستان خود را با کانال و سایت آشنا کرده و با عضویت و ثبت نام آنها نیز از درس ها بهره مند شوند.
  • دوره از تاریخ ١٤ مرداد نود و شش آغاز شده است.
  • پرسش های درسی را فقط به اکانت @kafi_answer ارسال کرده و هرگونه مشکل فنی از قبیل کار با تلگرام، نصب برنامه، عضویت، پیوستن به کانال و... را فقط از طریق اکانت @kafi_help پیگیری نمایید كه طبيعتا فقط در ساعات اداري امكان پاسخگويي وجود دارد.

 

برنامه کلاس

متن احادیثی که تدریس خواهد شد برای کسانیکه دسترسی به کتاب ندارند، در بخش "متن و ترجمه کتاب" در منو اصلی برای دانلود موجود است. همچنین در کانال تلگرام نیز قبل از قرار دادن فایل درس در کانال، متن حدیث به صورت PDF قرار خواهد گرفت.

توصيه مي شود دانشجويان براى آمادگى در فهم هرچه بيشتر، عميق تر، آسان تر و سريع تر درسها قبل از تدريس، پيش مطالعه داشته باشند. نحوه پيش مطالعه تجربه شده ى موفق از اين قرار است:

متن را يك بار اجمالا مطالعه كنيد تا با محتواى كلى آن آشنا شويد سپس براى بار دوم آن را به دقت بخوانيد و مواردى را كه برايتان مشكل و مبهم و نامفهوم است، علامت گذارى كرده و يا به خاطر بسپاريد اين كار باعث مى شود كه هنگام تدريس، موارد بى اشكال، بيش تر و عميق تر فهميده شده و موارد مشكل زودتر رفع اشكال شوند.

روز سه شنبه، قسمت تعیین شده تدریس و نکات کلیدی و مهم فهم آن بیان می شود اگر به سوالاتی که داشتید جواب داده نشد میتوانید از طریق وب سایت و یا اکانت معرفی شده در کانال تلگرام پرسش خود را مطرح نمایید، تمام سوالات به استحضار حاج آقا رسیده و پاسخ ها دسته بندی شده و در سایت و کانال منتشر خواهد شد، طبیعتا به پرسش های متفرقه پاسخی داده نخواهد شد.

پس:

شنبه تا سه شنبه: مطالعه و تامل در متن هفته.

سه شنبه: تدریس متن.

چهارشنبه  و پنجشنبه: ارسال سوالات.

لازم به توضیح است که اگر تغییری در برنامه بوجود بیاید حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

 

متن معیار:

باتوجه به اينكه چاپ هاي متعددي از ترجمه اصول كافي در دسترس وجود دارد، متني به عنوان متن معيار معرفي نمي شود و هر كسي مي تواند از كتابي كه در اختيار دارد جهت اين كلاس استفاده نمايد.

ولي اگر به هر دلیلی دسترسي به کتاب چاپی نداريد، ما اول هر هفته آن بخش از کتاب را که قرار است در آن هفته تدریس شود به صورت pdf بر روی کانال قرار داده و در قسمت "متن و ترجمه کتاب" در وب سایت نیز در دسترس است.